Vrásky

Vrásky

Je to možná k nevíře, ale první vrásky na nás opravdu číhají už kolem 25 roku, kdy ještě balancujeme na hranici mezi dospíváním a dospělostí. Jsou to právě vrásky, které nás vrhnou na onen břeh dospělosti a naši pokožku  zařadí do nelichotivé kategorie stárnoucí pleti. Tvorba vrásek a snižování elasticity pleti, je přirozeným procesem, kterým prochází každý. Ale stejně tak jako na mnoho ostatních dermatologických nedostatků, tak i na vrásky existuje mocná zbraň, a sice prevence.

starnuti

Jak vlastně vrásky vznikají ?

Vrásky vznikají v hrubší vrstvě pleti tzv škáře. Škára je složena ze sítě kolagenu, který dodává pleti pevnost, a sítě elastinu, který dává pleti pružnost. Příčin vzniku vrásek je více. K významným struktuálním změnám ve škáře dochází vlivem fyzického stárnutí, kdy pleť přirozeně ztrácí pevnost a pružnost. Vnější vlivy prostředí, jako je slunce, smog, aj., tyto změny ještě zesilují. Stárnutí kůže postihuje jak oblast vrchní pokožky, která se v podstatě ztenčuje, tak oblast škáry, kde dochází ke změnám ve stavbě pojivových vláken.

Zpomalit vznik vrásek můžeme pravidelným používáním kosmetických přípravků, které doplňují přirozené složky pleti jako je kolagen, elastin nebo kyselina hyaluronová. A pravidelná návštěva kosmetického salónu, kde se   Vám pomocí kosmetické masáže, galvanické žehličky, biolampy nebo softlaserem a jinými  kosmetickými procedůrami regeneruje pojivová tkáň, a tím se vrátí pleti její původní stav jako je pružnost, elasticita, hydratace. Kosmetická masáž, galvanická žehlička, biolampa ,softlaser a jiné kosmetické procedury zvyšují činnost kolagenových vláken – větší produkce kolagenu.

Ať chceme, nebo nechceme, obličej poctivě ukáže, co se v nás odehrává. Nejde jen o momentální náladu, ale o dlouhodobý proces v nás. Už antická a starobylá čínská medicína si povšimly, že určité oblasti obličeje mají jakýsi tajemný vztah s vnitřními orgány a odrážejí se v nich i naše dlouhodobé psychické potíže. Že to někde v těle drhne a jedeme na „náhradní baterie“ , nás na to velmi důrazně upozorňují vrásky. Ale v dnešní době, kdy je kosmetické ošetření dostupné každé ženě, se umíme postavit stárnoucí pleti čelem. Tak se nenechte zaskočit vráskami a buďte krásné v každém věku

„KRÁSA JE ZÁŘ,JEŽ SE ŠÍŘÍ BEZ VĚDOMÍ ZÁŘÍCÍ BYTOSTI“……Emmanuel Levinas