Hydratační kůra

HYDRO  ACTIVE –  HYDRATAČNÍ  KÚRA

Zdravá kůže obsahuje asi 70% vody. Jakmile se množství vody v pleti sníží, projeví se to na její kvalitě. Pokožka ztrácí pružnost a pevnost, je povadlá, citlivější, mohou se objevit pocity pnutí, někdy i šupinky a tvoří se vrásky. Často tyto pocity můžeme vnímat po létě, nebo ještě častěji po zimním období.

hydr

Co způsobuje dehydrataci pleti?

Faktory které způsobují úbytek vody v pleti jsou: klimatické podmínky – v zimě je to mráz a následně přechod do nadměrně vytopených místností ( prudké střídání teplot ), vítr, suchý vzduch. V létě je to slunce, nadměrné opalování – UV paprsky způsobují narušení  kolagenových vláken v pleti, což způsobuje nejen dehydrataci, ale především předčasné stárnutí pleti. Dalším faktorem je životní styl – kouření, alkohol, nedostatečný pitný režim.

Hydratační kůra – první pomoc proti jemným vráskám způsobené dehydratací

Jelikož je pleť trvale vystavena zevním vlivům, ztráta vody – dehydratace – probíhá neustále. V jaké míře, to je dáno typem pleti, strukturou a stářím. Mazové žlázky jsou s vyšším věkem méně aktivní a tukový film už není tak schopný zabraňovat odpařování vody z pleti. Správná hydratace pleti je důležitá nejenom pro její vzhled, ale zejména pro správnou funkci.

Při péči o dehydrovanou pleť by nemělo chybět používání hydratačních krémů a návštěva kosmetického salónu, kde pomocí přípravků s kyselinou hyaluronovou a hydratačních masek se pleť regeneruje, hydratuje a bude opět vypadat svěže. Kyselina hyaluronová spojuje kolagenová a elastinová vlákna v podkoží a váže na sebe molekuly vody. Větší účinek kyselina hyaluronová  má, pokud je do pleti aplikovaná pomocí kosmetického přístroje jako třeba galvanické žehličky nebo softLaseru.

Molekuly Hyaluranu jsou velké a kosmetické přístroje umožňují nanomolekulám kyseliny hyaluronové proniknout hlouběji do kůže, mají také biostimulační vlastnosti – kožní buňky jsou díky jejich působení stimulovány k rychlé a účinné regeneraci a  k produkci nových kolagenových vláken.

Kyselina hyaluronová, nazývaná také jako molekula mládí, je přirozenou součástí pokožky, věkem však ubývá.  Aplikací kyseliny hyaluronové  v podobě séra, se pleť hydratuje a viditelně se redukují vrásky

Voda je nezbytnou součástí života na zemi, je pro nás nepostradatelná stejně jako vzduch, světlo nebo strava. Podílí se na všech životně důležitých procesech v lidském organismu. Správná hydratace navrací pleti svěžest a krásu.

Součástí hydratační kůry je i celkové ošetření pleti 

Při hydratační kůře se do pleti aplikuje kyselina hyaluronová pomocí softlaseru nebo galvanickou žehličkou, kdy se účinná látka dostane hlouběji do epidermu