Krásná a zdravá pleť

KRÁSNÁ A ZDRAVÁ PLEŤ

  Prevence a eliminace vrásek 

2720-1

Vrásky, známka stárnutí pleti, jsou pro mnohé ženy noční můrou a jsou ochotny udělat téměř cokoli, aby se jich zbavily, někdy přistoupí  i k operačnímu zákroku. Ale existují i jiné cesty jak předcházet a eliminovat vrásky. K tvorbě vrásek přispívá dehydratace a postupná ztráta schopnosti pleti tvořit kolagen. Často to urychlujeme i našim životním stylem jako je nadměrné pití kávy, alkoholu, kouření cigaret, málo spánku, nedostatečný pitný režim, špatné nebo dokonce žádné návyky v péči o pleť a v neposlední řadě je to prostředí ve kterém se pohybujeme, vliv volných radikálů a sluneční záření.

Při prevenci vzniku vrásek je nutné začít u základních návyků při péči o pleť, jako je pravidelné čištění pleti ráno i večer pleťovým mlékem a pleťovou vodou, nebo bylinným tonikem. Používání denních a nočních krémů, používání masek a pravidelná návštěva kosmetického salónu.

Čištění pleti

Základem pro zdravou pleť je používání pleťového mléka a pleťové vody. Pár minut ráno a pár minut večer Vám přinesou netušené výsledky. Pokud se neprovádí pravidelné povrchové čištění pleti, zůstává jakýkoliv krém pouze na povrchu pokožky a nemůže plnit svoji funkci v hlubších vrstvách pleti. Proto se používání pleťového mléka a pleťové vody řadí mezi nejdůležitější, v celkovém kosmetickém denním i večerním ošetření.

Denní a noční krémy

Znečištění, prach, sluneční záření, nepříznivé počasí, klimatizace a ústřední topení zbavují pokožku hydratace a způsobují povadlý vzhled. Denní hydratační krémy s UV filtry, působí jako prevence proti ztrátě vlhkosti a ochrana proti slunečnímu záření. Nemělo by se zapomínat ani na vnitřní hydrataci a dodržovat pitný režim. Noční krém slouží k regeneraci a výživě buněk v době spánku, kdy se pleť nejvíce a nejintenzivněji regeneruje.

Kosmetický salón

Neméně důležité jsou i návštěvy kosmetického salónu. Buňky každé pleti odumírají a  mění se po cca 28 dnech a správné kosmetické ošetření zbaví pleť těchto „mrtvých“ buněk, které pokožku zbytečně zatěžují a působí neprůchodnost kosmetickým přípravkům jako jsou krémy, masky atd. Při pravidelné návštěvě kosmetického salónu se může pleť udržet dlouho krásná mladistvého vzhledu a vitality. Ke klasickému kosmetickému ošetření je používání kosmetických přístrojů v salónech rozšířené již několik desítek let a používá se  především k vyšší účinnosti kosmetických přípravků a tudíž ke zkvalitnění celého kosmetického úkonu. Při použití kosmetických přístrojů, se docílí výrazné regenerace pleti, oživení kolagenových vláken, okysličení pleti, zmírnění tvorby vrásek a celkového omlazení pleti. 

Krása vychází zevnitř

Krása vychází zevnitř – a to nejen v tom duchovním slova smyslu. Aby naše pleť byla zdravá a krásná, musí mít celý organismus dostatek správné výživy. Na pleť mají špatný vliv léky, které jsou vesměs chemického složení, nedostatek spánku, psychické problémy, stres a dehydratace. Tak jako je harmonie běžná v přírodě, měla by být i v člověku

Není úklid jako úklid

Lidské tělo neustále prochází  čistícím procesem, přesto nestačí odbourávat škodlivé látky, kterými jej díky současnému životnímu stylu vytrvale zásobujeme. Signály volání o pomoc našeho organismu často přehlížíme. Tak, jako se každé roční období pouštíme do velkého úklidu domácnosti, měli bychom stejně přistupovat i k vlastní očistě. Očistná kůra je velkým přínosem nejen pro tělo a pleť, ale i pro psychiku. Při začátku detoxikace se mohou, ale i nemusí objevit  lehké nepříjemné příznaky, pokud se objeví nelekejte se, je to dobré znamení, že se tělo začíná čistit a zbavovat se nahromaděných jedů. Každým dnem se budeme cítit lépe s vědomím, že něco děláme pro své zdraví a krásu. Detoxikace organismu by se měla stát pravidelnou součástí života. Nejčastější období pro vnitřní očistu těla je jaro a podzim. V současné době je detoxikace a výživa těla vhodná, nebo spíše důležitá  celoročně.

Život bychom si měli správně rozdělit na práci a odpočinek, zbytečně se nestresovat, v životě dát přednost trvalejším hodnotám před těmi pomíjivými, zachovat si nadhled, humor a psychickou pohodu. Vrásky v obličeji můžeme v dnešní době oddálit, zmírnit nebo dokonce úplně odstranit, ale vrásky a jizvy na duši jsou mnohem závažnější a mnohdy neodstranitelný problém..

Přeji Vám krásné dny vždy s úsměvem, sebeúctou a vnitřní pohodou

25letpraxe

Romana Lučanová