Detoxikace a výživa pleti

Detoxikace a výživa pleti

Kosmetický salón ESSENS beauty doporučuje a nabízí:

AkunaOnyx3

Onyx Plus Flexy

Při vystavení se slunečnímu záření si v hlubších vrstvách pokožky  přirozeně vytváříme vitamín D, který je důležitý pro celkové zdraví organismu. V těle se chová jako prohormon. Působí na mnoha úrovních organismu, kde pomáhá nejen fyzicky, ale i pocitově udržuje harmonický stav a dodává nám elán. Stará se o udržení zdravých kostí, svalů a je důležitý v procesu dělení buněk. Přestože začíná období, kdy si sluníčka užijeme až až, jsou tací kteří musí sedět celé dny v kanceláři a sluníčko vidí jen z okna, a nebo tací jako třeba já, kteří se sluníčku vyhýbají a užívají si ho jen poskromnu, protože znají i jeho stinné stránky jako třeba to, že na sluníčku velmi trpí kolagenová vlákna a tvoří se vrásky. Pro takové z nás máme v nabídce Onyx Plux Flexy. Tento produkt nám dodává nejen kvalitní vitamín D3, ale dodává nám i kolagen, kyselinu hyaluronovou, vápník a hořčík. Naše tělo nemusíme nechávat chřadnout věkem, ale můžeme mu dodávat důležité látky a s láskou můžeme přijímat svůj věk.

TelomeryAkuna01

 

To, že se musíme starat o pleť z venčí, to už všichni víme a určitě to i děláme, pokud si chceme udržet mladistvou vizáž. Ale s každým rokem navíc naše pleť potřebuje stále více péče a to i zevnitř, abychom vyživili i nové buňky, které mají před sebou dlouhou cestu, přes všech pět vrstev dalších buněk, které všechny dohromady tvoří jednu ze tří vrstev kůže. O výživě buněk už toho bylo napsáno spoustu a my se teď podíváme ještě hlouběji, co se v naší kůži děje pokud tomu pomůžeme, a nebo neděje když proto nic neuděláme. 

 

Dnes se podíváme na telomery. Telomery jsou koncové části chromozomů a jejich délka ovlivňuje rychlost buněčného stárnutí. Při buněčném dělení se telomery zkracují a při postupném zkracování dochází ke stárnutí buňky. To je přirozené stárnutí, ale my dnes už víme jak se dá různými cestami, které můžeme kombinovat, stárnutí oddálit a udržet si hezkou pleť. Jedna z cest je i zabránění zkracování telomer a to má za následek prodloužení života buňky i ve věku, kdy nám je nad 50 let. 

 

Pozitivní vliv na délku telomer mají vitamíny a tím také pomáhají zpomalovat stárnutí. Ve stravě jich už dnes moc nenajdeme a pokud ano, tak jen v tak malém množství, které se na naší pleti moc neprojeví, proto je potřeba je dodávat v podobě doplňků stravy a nejlépe v tekutém stavu, které jsou nejvíce vstřebatelné. Mezi nejdůležitější ochránce telomer patří vitamíny skupiny B. Vitamín D podporuje aktivitu telomerázy, enzymu, který trvale přidává na délce telomer. Vitamín C nejenom že napomáhá podporovat tvorbu vlastního kolagenu, ale spolu s vitamínem E zachovávají délku telomer snížením oxidačního stresu. Zejména vitamín E dokáže zpomalit zkracování telomer. 

AkunaFytoestrogeny1

Ženské hormony estrogeny jsou také nazývány hormony krásy, protože mimo jiné i ovlivňují stav a vzhled pokožky. Stimulují syntézu kolagenu, kyseliny hyaluronové, udržují hutnost pleti a správnou hydrataci.  S postupem věku začíná množství estrogenu klesat a velký pokles nastává v období menopauzy, což se velmi viditelně projevuje i na pleti. Pleť začíná vadnout, uvolňuje se kontura obličeje, pleť je tenčí a tvoří se výraznější vrásky. Období chystající se menopauzy může u některých žen začít mezi čtyřicítkou a padesátkou. Důležitá je prevence, tak jako u všeho. Já dodávám tělu fytoestrogeny, což jsou látky rostlinného původu, které se vyskytují v některých rostlinkách a bylinkách. Jejich účinky jsou velmi podobné účinkům přirozených estrogenů, které produkuje naše tělo. V ženském těle mají vliv na projev klimakteria, dokážou omladit pleť, protože v pokožce stimulují buněčné dělení v zárodečné vrstvě, zlepšují životní cyklus kožních buňek, podporují regeneraci, obnovují energetickou rovnováhu, na pokožku mají rozjasňující a zpevňující účinek. Fytoestrogeny tak mohou potlačit známky stárnutí, protože do určité míry nahrazují ubývající estrogeny v těle. Oproti syntetickým hormonům nemají žádné vedlejší účinky. A na hormonální rovnováhu je ještě jeden přírodní pomocník v tabletkách, a to nejen  pro nás –  pro holky po padesátce. Když si k tomu přidáme pravidelné kosmetické ošetření, můžeme s láskou, vitalitou a s radostí přijímat každý rok navíc 

Detoxikační a výživová tonika Akuna

DETOXIKACE 

Už je dávno pryč doba, kdy jsme vyrůstali v čistém prostředí a jedli ovoce a zeleninu plnou vitamínů a minerálů. Už nechodíme s vědrem ke studni pro čistou vodu, abychom se mohli alespoň jednou za týden pořádně omýt a očistit těla. Je jiná doba se vším všudy. Dnes otočíme kohoutkem a teče nám voda nejen studená ale i teplá, sice plná chlóru a různých příměsí, které nejsou tělu tak nebezpečné když se v ní člověk jednou vykoupe nebo se napije. Ale my jsem tento standard podcenili a neuvědomujeme si, že tělo zatěžujeme každý den něčím, co mu není vlastní. Jíme potraviny ve kterých je víc chemie než výživových látek. Dýcháme vzduch plný toxických směsí a mnoho lidí je zatěžkáno stresovými situacemi v práci, kdy se dnes dává přednost kvantitě před kvalitou. Spoustu lidí se naučilo pravidelně si čistit myšlenky pomocí meditace nebo jógy, od spousty negativních informací, které se na nás hrnou ze všech sdělovacích prostředků. Naučili jsme se každý den se umývat a čistit si zuby. Pomalu přichází doba, kdy se stejnou pravidelností si budeme čistit i své tělo zevnitř. Žijeme v době jedové, jak řekl pan doktor Jan Hnízdil a detoxikace už nebude jen sezónním výstřelkem nebo nadstandardem. Už dnes je to nutností, jen tato informace není dostatečně rozšířena mezi lidi, proto narůstá tolik civilizačních chorob, mezi které patří alergie, onkologické problémy, deprese, alzheimerova nemoc a spoustu dalších. A jak vznikají takové nemoci ? Pokud podceňujeme detoxikaci, probíhá ve střevech, díky nezdravé stravě, nezdravému prostředí a vodě, spoustu hnilobných a kvasných procesů, tělo je zatěžkané plísněmi, bakteriemi, kvasinkami, cizopasníky a toxiny, které se hromadí ve střevech a poškozují střevní stěnu. Pak se přes poškozenou střevní stěnu dostanou do jater, v zanešeném těle játra nepracují plnohodnotně a toxické látky přechází do krve, usazují se v tkáních, v mozku a v nervovém systému. Naše tělo je úžasný mechanismus a imunita pracuje stále stejně jako v dávných dobách, jen už tělo nestíhá odbourávat tolik cizorodých látek, které se do těla dostávají, hromadí, ukládají se a není před nimi úniku. Naše tělo je náš chrám. Jak se o svůj chrám staráte vy?

produkty-akuna_361x224

Lidské tělo má úžasnou imunitu. Buňky orgánů se pravidelně samy obnovují. Žijeme-li v nezdravém prostředí, jíme nezdravé jídlo a jsme-li ve stresu, místo zdravých buněk se stávají buňky mutantní, které vytváří nemoci. Je spoustu různých detoxikačních přípravků, které čistí pouze mezibuněčné prostory. Důležitá je detoxikace na buněčné úrovni, což vám garantuje bylinný přípravek Alveo (Akuna). Vždy je lepší zaplatit prevenci než platit peníze za léčbu v nemoci.

Detoxikační bylinný nápoj působí jako jedinečný zdroj životní energie, detoxikuje organismus a vyrovnává  energii v těle. Detoxikace je jednou z nejdůležitějších součástí očisty organismu od toxinů, které denodenně přijímáme ve stravě, ze vzduchu a z emocí, které v těle tvoří emocionální jedy.  Bylinky obsažené v obou tonikách (s hroznovou šťávou nebo peprmintem) prodlužují životnost buňkám a tím prodlužují mladistvý vzhled, působí na biochemickou rovnováhu a regeneraci všech tkání, mají vliv na zpomalení stárnutí. Pravidelným užíváním získává organizmus přirozenou rovnováhu. Harmonizace a tonizace imunitního systému je garantem pevného zdraví, krásy a vnitřního klidu.

Alveo obsahuje mimo jiné i 3 bylinky, které vyrovnávají psychickou rovnováhu. Nejznámější je pupečník asijský tzv. Gotu Kolu, který konzumuji před meditací mniši v Himálajích.

Detoxikační náplasti

naplasti1_533x243

Jaro a podzim je tím nejlepším obdobím na detoxikaci organismu. Aby jste mohli zjistit nakolik je Váš organismus znečištěný, můžete si koupit v kosmetickém salónu ESSENS beauty pár detoxikačních náplastí na chodidla. Na chodidlech se nachází víc jak 60 akupunkturních bodů, náplasti pak přímo působí na reflexní body a stimulují tak vnitřní orgány k vylučování toxických látek z těla. Metoda detoxikačních náplastí je založena na principu reflexní terapie vycházející z tradiční čínské medicíny. Náplasti obsahují výtažky speciálně vybraných rostlin a přírodních látek, které jsou přímo určené k očistě organismu.

Detoxikační náplasti z kosmetiky Temperance, představují účinnou, zcela přírodní a neinvazibní metodu očisty těla přes reflexní plošky chodidel. Chodidlo je podle východní medicíny zmenšenou verzí organismu, nese celou tělesnou hmotnost, z toho důvodu se zde usazují všechny, nebo alespoň většina odpadních látek. Už po prvním použití můžete posoudit stupeň toxicity Vašeho organismu, podle vlhkosti a zbarvení použitých náplastí. Pomocí detoxikačních náplastí můžeme očistit celý organismus od nežádoucích látek, které zatěžují naše tělo, znečišťují pleť a narušují kvalitu vlasů. Pročištěný organismus poznáme podle zbarvení použitých náplastí, které budou skoro suché, světlé až bezbarvé. Polštářky náplastí z kosmetiky Temperance obsahují mnoho vzácných bylin, mízu z bambusu a jiných léčivých stromů, jihoamerické houby, eukalyptus  a  drcený polodrahokam turmalín. A nohy pak krásně voní po růžích nebo po levanduli, podle výběru. 

Turmalín je  životodárný minerál, podporuje krevní oběh, zvyšuje odolnost vůči stresu, zlepšuje duševní bdělost a posilňuje imunitní systém.

Turmalín je polodrahokam, který má mnoho léčivých účinků na lidský organismus. Kromě těchto účinků má však turmalín také silné ionizační vlastnosti a ve spojení s teplem dokáže udržovat správnou elektrochemickou rovnováhu těla a odstraňovat z těla škodlivé látky.

Zdraví nebo nemoc je v našich rukou

ph_hodnoty_359x75