Kůra se zlatem

PLEŤOVÁ  KÚRA  SE  ZLATEM

Používání zlata pro léčivé a zkrášlovací účely je známo už z dávnověku. Neobyčejná krása egyptské královny Kleopatry i půvab panovnice z čínské královské dynastie Ch´ing spočívaly v pravidelném ošetřování pleti 24 karátovým zlatem. Zatímco si Kleopatra kladla na noc na obličej zlatou masku, čínská královna si denně masírovala pleť zlatým válečkem. Obě se tak mohli těšit ze zářivé a mladistvé pleti. Zlato se tak stalo základním pilířem krásy.

zlato1

I nejnovější studie poukazují na to, že zlaté nanočástice se stále více stávají důležitou součástí nejen v kosmetice, ale i v medicíně. Výzkumy prokázaly, že zlato má antibakteriální účinky, dokáže dopravit molekuly kyslíku do kůže, ovlivňuje buněčné funkce, pomáhá pročišťovat, oživovat a omlazovat pleť.

Vzhledem k tomu, že zlato se vstřebává velmi pomalu, používá se při aplikaci séra se zlatým prachem bioptronická lampa, která zlepšuje vstřebatelnost aktivních látek  mikroskopických částic zlata a povzbuzuje buňky k vyšší aktivitě. Poté se nanese na pleť maska se zlatými lupínky, která se nechá působit 20 minut. Díky použití nejmodernější technologie, látky kondenzované v masce , ihned po přiložení na obličej  vlivem tělesného tepla  pronikají do hloubky epidermu. Při konečném ošetření se nanese na pleť krém s obsahem zlatého pudru.

Termín nanočástice je čím dál tím více skloňován a není proto divu, že se dostává na první stránky. Ale nenechte se mýlit není to žádná novinka. První zmínky o nanočásticích pocházejí z pátého nebo čtvrtého století před n. l. z Egypta a Číny. Tehdy bylo objeveno rozpustné zlato, které bylo používáno jak pro estetické , tak pro léčivé účely

 Součástí zlaté kůry je i celkové ošetření pleti.

Doba ošetření se zlatem – 1 hod. 45 min. – 2 hod

zlato2

…….staňte se na chvíli egyptskou královnou a nechte se zahalit do ryzího zlata……..