Proč o pleť pečovat?

PROČ O PLEŤ PEČOVAT ?

Je opravdu kosmetické ošetření tak důležité? Nestačilo by jen používat kvalitní krémy?

Lidská kůže se skládá ze tří částí – pokožky, vrstvy vazivové a podkožního pojiva. Já se zaměřím pouze na pokožku, která se skládá z pěti vrstev buněk. 1 vrstva buněk základních (bazálních), 2.vrstva buněk ostnatých – je to nejširší vrstva pokožky složena ze 4 – 7 vrstev buněk, 3.vrstva buněk zrnitých, 4.vrstva buněk světlých, 5.vrstva rohová – nejpovrchnější vrstva pokožky – jsou to již odumřelé kožní buňky.

Nás nejvíce k této otázce bude zajímat první a pátá vrstva. V první vrstvě buněk základních probíhá dělení buněk, které se s věkem zpomaluje. Každá buňka má svoji životnost, která je přibližně 25 – 30 dní. Odumírající buňky jsou vytlačovány směrem ven až do páté vrstvy rohové, kde se hromadí a tvoří nepropustný film. Pokud bude žena používat jenom krémy, třeba i ty nejkvalitnější, krémy zůstanou na povrchu pleti a nedostanou se do hlubších vrstev, kde by poskytly buňkám výživu a prodloužily jim tak jejich životnost. S večerním a ranním umýváním se pak smeje krém bez očekávaných výsledků. Pokud však žena pravidelně podstupuje kosmetické ošetření, kde každá kosmetička ví, co která pleť potřebuje a pomocí kosmetické masáže, peelingu a čištění odstraní nežádoucí povrch odumřelých buněk a umožní tak vstřebatelnost emulzí, krémů a masek. Pleť pak bude nejen dostatečně vyživená a omlazená, ale bude moci i lépe dýchat. Pro zlepšení účinku pak dopomohou kosmetické přístroje.

Myslím si, že kosmetické ošetření není potřeba nikterak obhajovat, stačí se poohlédnout v čase, kdy 60 ti leté ženy mívaly tváře poseté vráskami a byly to opravdové babičky. Dnešní 60 ti leté ženy, které pravidelně navštěvují kosmetické salóny, jsou opravdové dámy, které by mohly zdobit titulní stránky módních časopisů.

Krása nezačíná u líčení………začíná u zdravé pleti

kuzeweb1

Pokožka je největší orgán lidského těla a pokud je zdravá pracuje velmi dobře, má regenerační schopnosti a mnoho obranných látek. Je to velmi složitá tkáň, která působí jako první obranná bariéra. Pokožka je naším hlavním orgánem krásy, hmatu, radosti a smyslovosti. Kožní bariéra má obtížnou funkci. Zaprvé musí chránit tělo proti invazi mikroorganismů a hlavně proti ztrátě tekutin a vysychání, vykonává mnoho důležitých funkcí, které jsou nezbytné pro naše zdraví a krásu. Vzhled pokožky odráží nejen naše zdraví, ale i duševní pohodu

kuzeweb2

Čas sice nezastavíme, ale pokud chceme vypadat dlouho mladě, vyplatí se dodržovat pár základních pravidel. Jaké jsou příčiny, kvůli nimž naše kůže stárne  ?

S přibývajícím věkem se ztenčuje vnější vrstva kůže, zkracuje se životní cyklus kožních buněk a klesá možnost jejich obnovy. Starší kůže je náchylnější k propouštění cizorodých látek a není schopna udržet dostatečnou hydrataci. Ubývá kolagenních a elastinových vláken, která se navíc zkracují, proto ztrácejí svou pevnost a pružnost, s přibývajícími roky se také snižuje obranyschopnost. Na některých místech se kožní buňky hromadí  vytváří se kožní výrůstky a pigmentové skvrny. Dalším projevem stárnutí jsou metličkovitě se rozšiřující viditelné žilky. Cévy se ztenčují, mohou se lámat a nedostatkem krevního zásobení se mění i barva kůže.

Stárnutí kůže je fyziologický proces, který nemůžeme úplně zastavit, ale díky správnému ošetřování pleti, ho můžeme účinně ovlivnit a zpomalit.