Krása = sebevědomí

KRÁSA = SEBEVĚDOMÍ

sebevedomi1

Aby byla žena krásná, už dávno není výsadou jen bohatých manželek mocnářů. V dnešní době, může být krásná každá žena, bez rozdílu. Obličej je jedna z částí našeho těla, která není zahalena a reprezentuje naši osobnost. Krásná a zdravá pleť nám hodně přidává i na sebevědomí.

     Co je to vlastně sebevědomí, a je pro nás důležité?

Sebevědomí je náš postoj k sobě samé. Lidé kteří mají zdravé sebevědomí si sami sebe dokážou vážit, působí vyrovnaně, dokážou se rozhodovat v různých situacích, cítí se dobře ve svém těle a mají se rádi.

Myslíte si, že Vaše sebevědomí je pouze Vaší osobní záležitostí?

Pokud ano, mýlíte se. Vaše vnímání sama sebe má totiž obrovský vliv na to, jak Vás vnímají ostatní. Zkuste se na sebe usmát do zrcadla a zamyslet se. Zhodnoťte jak moc sami sobě důvěřujete. Jestli si myslíte, že je na čase něco napravit, napravte to. Pracujte na svém fyzickém těle a na zdraví Vaší pleti. Fyzický stav a stav Vaší pleti ovlivňuje psychiku více, než si dokážete představit. Pokud začnete pracovat sama na sobě, celý Váš postoj k sobě samé se začne měnit k lepšímu a dodá Vám to pocit psychické pohody.

sebevedomi2

    Znamená to snad, že při troše píle má každá žena šanci stát se „femme fatale“?

Módní svět hýří mnoha fotografiemi krásných žen, všech různých věkových kategorií. A všechny jsou opravdu krásné. Ať jsou to mladé začínající modelky, nebo dámy důchodového věku, které vyzařují eleganci, nóblesu a šarm. Každý věk má svoji krásu. Rad, jak vypadat mladší a také se tak cítit, je spoustu. Nemusíte hned vytáčet číslo plastického chirurga, někdy stačí jen pravidelná návštěva kosmetického salónu. Zdravá pleť Vám dodá sebedůvěru, změní Váš postoj k sobě samé a přispěje k sebelásce – to jsou tři důležité vlastnosti, podle kterých charakterizují psychologové SEBEVĚDOMÍ – být si vědom sám sebe. Výraz sebevědomí bychom neměli zaměňovat za narcismus nebo sobectví. Sebevědomí je klíčem k úspěchu ve všech oblastech Vašeho života.

 „Nejsilnější je ten, který má sám sebe ve své moci“  Seneca