Rostlinné kmenové buňky
Rostlinné kmenové buňky
Rostlinné kmenové buňky: Nová revoluční buněčná bio-nanotechnologie. Revoluce v kosmetice a v omlazujících terapiích (Anti-Age).
Kmenové buňky mohou být získané z léčivé byliny Pupečníku asijského. Pupečník asijský (Gotu Kola – latinsky – Centella asiatica) patří mezi nejvýznamnější rostliny které jsou již po staletí využívány v asijském léčitelství a kosmetice. Zajímavostí je, že Pupečník asijský tzv. Gotu Kolu konzumovali před meditací jogíni v Himálajích. Nebo se získávají z madagaskarské rostliny Siegesbeckia orientalis a obsahují množství růstových, regeneračních faktorů na buněčné úrovni, mají silný omlazující účinek a obnovují pružnost a vitalitu pleti.
Flavonoidy jsou velmi silné antioxidanty, jež pronikají hluboko do pokožky a ochraňují buňky pleti a celého těla před stresem a nepříznivými účinky (například ze slunečních paprsků a škodlivých látek). Antioxidanty úspěšně brání vzniku volných radikálů a podporují přirozenou regeneraci pokožky. Pomáhají tak zpomalit procesy stárnutí v pleti a tím úspěšně zlepšují její vzhled. Flavonoidy jsou získávány z výtažků z pomeranče a pupečníku.
Jak fungují rostlinné kmenové buňky v pleti:
Rostlinné kmenové buňky se získávají z pupenů rostlin, spodní části kořenů a tvrdých tkání. Mají schopnost totipotence (schopnost buňky vytvořit jakýkoliv typ buňky v organismu), což znamená, že se dokáží vyvinout v jakoukoliv tkáň. Rostliny dokonce dokáží na základě jednotlivých totipotentních buněčných skupin přeměnit celý organismus. Tento mechanismus je řízen rostlinnými hormony AUXINY.
Auxiny jsou významná skupina rostlinných hormonů (neboli fytohormonů), které již v malých koncentracích podporují prodlužovaní životnosti buněk. Působit mohou kdekoliv během své dráhy, především však v místech, kam jsou transportovány
Tímto způsobem tedy mají rostliny schopnost obnovit unavený organismus díky aktivaci vlastních multipotentních kmenových buněk. Díky velice speciální technologii je možné využívat jich také v oblasti kosmetiky, ke zlepšení schopností obnovy vlastní silou a dlouhověkosti epidermálních buněk. Mají dlouhou životnost, která zajišťuje reaktivaci vitálních procesů buněk pokožky.
Účinek rostlinných kmenových buněk:
- podporují regeneraci pokožky
- její mladistvost a vitalitu
- eliminují vrásky
- formují kerneocyty (Buňky z nezrohovatělých vrstev, keratinocyty, se mění keratinizací v šupiny, korneocyty.)
- stimulují fibroblasty
- spouští biochemické procesy zodpovědné za regeneraci pokožky